Seminar Arbeidslivsbarometeret
Seminar om YS Arbeidslivsbarometer
Tid: 11. februar klokken 09.00 - 12.00
Sted: Røde Kors Møtesenter
YS Arbeidslivsbarometer ble presentert for første gang på YS-konferansen 2009 og er YS og YS-fobundenes felles løft. Prosjektet skal videreføres i minst fire år til. Arbeidslivsbarometeret er et nytt og nyttig verktøy for forbundene, et verktøy den enkelte YS-tillitsvalgte og YS-medlem kan benytte seg av. Det er derfor viktig at Arbeidslivsbarometeret forankres i hele YS-systemet. Slik kan flest mulig nyttiggjøre seg av kunnskapen som ligger her.
I 2010 er det spesielt viktig at barometeret forankres i hele virksomheten, slik at potensialet blir synlig for flest mulig.
11. februar kl. 09.00 - 12.00 holdes det derfor seminar for YS-forbundene. Det vil bli lagt vekt på hvordan barometeret kan brukes som faktagrunnlag med hensyn til både tariffpolitikk, tillitsvalgtopplæring og intern og ekstern kommunikasjon.
Program:
Kl. 09.00-10.15: Arild Steen, direktør v/AFI, innleder om YS Arbeidslivsbarometer og resultatene i undersøkelsen.
Spørsmålsrunde
Kl. 10.15-10.30: Pause. Frukt.
Kl. 10.30-12.00: Parallelle gruppediskusjoner.
Deltakerne deles i tre grupper; forhandlere, ansvarlige for opplæring av tillitsvalgte og kommunikasjon- og redaksjonelt ansatte.
Tema for gruppediskusjonene er:
1. Hvordan kan barometeret brukes til å styrke utformingen av tariffpolitikken i forbundene?
2. Hvordan kan barometeret brukes til å gi tillitsvalgte på alle nivåer enklere og bedre tilgang til nyttig kunnskap og slagkraftige argumenter?
3. Hvordan kan barometeret brukes optimalt i både YS' og forbundenes eksterne og interne kommunikasjon?
Alle i YS-systemet som ønsker det, er selvsagt velkommen. Dersom noen kun ønsker å delta på første bolken, er dette ok.
Påmelding til heidi.briskodden@ys.no<mailto:heidi.briskodden@ys.no> innen mandag 8. februar.


Nettstedskart
Kontakt
English